Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Camoufl•AGE 19.01.2009 v 19:00

20. ledna 2009 v 0:03 | klm.007 |  Divadlo Kolowrat
V pozadí blížící se premiéry Labutího jezera, měl balet Národního divadla takovou menší, nikoliv však bezvýznamnou premiéru. Dne 15. Ledna 2009 v Divadle Kolowrat, což je komorní scéna Národního divadla byla premiéra choreografa Jana Kodeta "Camoufl·AGE Taneční divadlo Jana Kodeta a Janka Růžičky".

Jan Kodet je zkušený choreograf s širokým rejstříkem. Na jedné straně můžeme vzít Zlatovlásku, balet pro děti a na straně druhé toto jeho nové dílo. Nejde zde jen o tanec a hudbu, jak je obvykle obvyklé. Zde přichází i vlastní interakce tanečníků za hojné asistence multimediálních produktů, jakým je například kamera v rukou tanečníků.

Je to vtipné a veselé. Netřeba hledat nějaké poselství. Každopádně je to příjemná změna jednak proti klasickému baletu a jednak proti suché moderně. Zde jsou v plné akci nejen ony výše zmíněné technické záležitosti, ale i vtipné kostýmy Lucie Loosové.

Jelikož se jedná o balet, opět zde přináším svou zprávu, kterou jsem uveřejnil na fórum balet:

V podtitulu je uvedeno "taneční divadlo" a to je to správné vyjádření toho, co divák uvidí. Jakmile se rozevře bublinková" opona, začnou se dít podivuhodné věci. Hudba, světla, různé projekce a pohyby, zdají se být z jiné (kosmické) dimenze, ale pak se to všechno krásně rozpohybuje a divadlo začíná. Hned od začátku je divák vtažen do hry a odolat nelze - tanečníci jsou tak blízko. Rychlé, pomalé, vtipné i melancholické, to jsou polohy jednotlivých tanečních čísel. Sóla i sbory, každý tanečník má své místo v této skutečné show. Na jevišti se toho děje skutečně hodně, což v malém prostoru způsobuje divákovi problémy, neboť nelze vnímat celé jeviště zároveň. Na to nejvíc doplácí Tomáš Rychetský s Klárou Jelínkovou při jejich "telefonickém čísle", neboť na druhé straně jeviště právě probíhá geniální travesti zbylých členů souboru a nelze odolat. Ono totiž, všichni tanečníci jsou výborně obsazení - Rychetský, Kysil, Konvalinka provádějí vtipné kousky a i když mají velmi zajímavá taneční čísla, tak herecky jsou ve vleku naprosto dokonalých dam, které ovládly celé jeviště. Klára Jelínková v kosmickém overalu působí neuvěřitelně sexy a je dokonale nebezpečná vamp. Retro panenka Ivana Mikešová, je roztomile dětská a Hana Turečková je tak vysoká. Dámy si užívají svých hereckých poloh plnými doušky a pánové jim skvěle přihrávají. Mezi nejlepší čísla jistě patří, jak se o Hanu Turečkovou uchází o hlavu menší, ale neskutečně vytrvalý Oleksandr Kysil. Tohle a několik dalších kousků, by mohlo být klidně interpretováno i samostatně. Škoda jen závěru, který si musí Viktor ještě více natrénovat - není lehké pracovat s obrovskými mýdlovými bublinami a než se Viktorovi podaří nějaké mega bubliny vytvořit je konec. Každopádně díky všem tanečníkům, inscenátorům a především Janu Kodetovi, který tuto věc přivedl na svět a ještě k tomu v Národním divadle. Otázkou však zůstává, jak se s tímto představením vyrovná cenová politika divadla. Pokud budeme předpokládat, že cílovou skupinou jsou studenti, pak 400,- Kč je skutečně hodně. Kdo nebyl, běžte se podívat a to co nejdřív - již dnes tam bylo šílené horko, natož někdy v létě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama