Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Divadelní nadšenec

4. ledna 2009 v 15:07 | klm.007 |  Kdo jsem?
Jsem ročník 1972, původem z Moravy a od roku 1994 bydlím a pracuji v Praze.

V první řadě jsem baletomaniak, v řadě druhé jsem milovník divadla jako takového. Jsem takový třísložkový divák - činohra, opera, balet. Do divadla chodím skutečně velmi často. Ze své divadelní statistiky, kterou si vedu, čísla hovoří jasně. V průměru navštěvuji divadlo za sezónu stokrát. Rekord mám ze sezóny 2006/2007, kdy jsem zasedl do hlediště celkem 115 krát.

Často přispívám na diskusní fórum "balet", které je na Seznamu, ale jak jsem výše uvedl, mám v zásobě i činoherní a operní zážitky. Po některých představeních mám silná pnutí (pozitivní nebo negativní) a tak jsem se rozhodnul ventilovat tento přetlak na tomto blogu.

Kolegové mne často žádají, abych jim doporučil nějaké to divadlo a tak i v případě tohoto blogu bude mou ambicí přispět potenciálním čtenářům k rozhodnutí, zda na to či ono představení jít, či se mu zdaleka vyhnout.

Jelikož však vytváření blogu po technické stránce není můj koníček, budu se snažit, aby blog převýšil svým obsahem formu. Vlastně i v divadle se vede nekonečný spor nad tím, zda má u představení převládnout forma nad obsahem či naopak. Divák či čtenář však nakonec vždy rozhodne.

Je tedy polovina divadelní sezóny 2008/2009 a začátek roku 2009 a já začínám. Jsem rozhodnutý po každém představení napsat pár řádků. Uvidíme, zda mi toto předsevzetí vydrží…

Uplynul rok a já se stále držím. Jsem rád, že mne psaní neopustilo, ovšem mnohdy hledám slova. Pokud jsem nadšen nebo zklamán, píše se mi dobře. Nejhorší ale je ten obyčejný průměr, taková ta "zapomenutelná představení", to se pak slova hledají těžko. Nicméně, dal jsem se na vojnu, musím bojovat!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 n-i-r-a n-i-r-a | Web | 17. ledna 2011 v 0:15 | Reagovat

zdravím, založila  jsem nový blog plný mé tvorby a fantazií, pokud zavítáte,  budu jedine ráda:)
Jinak musím říct, že  váš blog mě velmi zaujal a nadchl:)

2 klm007 klm007 | 18. ledna 2011 v 17:15 | Reagovat

Děkuji!

3 Lenka Bočková Lenka Bočková | 17. února 2011 v 9:50 | Reagovat

Přeji hezký den,
vaše názory a reakce na představení se mi moc líbí, jen mě mrzí, že používáte anonymní blog. Jelikož jde o Váš subjektivní názor, jako u všech tipů ohlasů, recenzí či kritik, tak by mne zajímalo čí názor to vlastně je.
Pracuji v jednom z divadel, které často a dle ohlasů i rád navštěvujete a ráda bych občas úryvek z Vašeho článku použila např. na našich webových stránkách, ale anonymita mi vůči ostatním podesaným recenzentům přijde lehce nefér. Ale asi k tomu máte nějaký dobrý důvod?!
Budu se těšit na další čtení...

S pozdravem

Lenka Bočková
div.spolek Kašpar

4 klm007 klm007 | 6. března 2011 v 22:14 | Reagovat

Hezký den i Vám, paní Bočková.
Jsem skutečně obyčejný divák, který v divadle nepracuje, nikdo nebo téměř nikdo mne nezná. Co se týče nicku, tak pokládám akademickou otázku: "Jaký je rozdíl mezi jasnou přezdívkou klm.007 a vymyšleným jménem - třeba Michal Kodym?"
Obojí je anonymní jméno, akorát to druhé na to nevypadá.
Máte pravdu, že Kašpar je mé oblíbené divadlo. Fandím vám, vždy se těším na něco nového co divákům přichystáte!

S pozdravem

klm.007
váš věrný divák

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama