Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Tři sestry 10.02.2009 v 19:30

12. února 2009 v 22:46 | klm007 |  Divadlo Na Fidlovačce
Jak jsem již minule naznačil, Tři sestry jsem opět navštívil. A užíval jsem si to plnými doušky. Vrstevnatý text, skvělé herecké výkony dělá z tohoto představení titul, na který se vyplatí jít víckrát. Trochu mne mrzelo, že jsem neviděl Michaelu Badinkovou, místo které byla jako minule Andrea Černá. Ovšem to neznamená, že bych byl s Andreou Černou nespokojený. Naopak, je naprosto úžasná. Její zastřený hlas dává postavě ještě větší tragičnost. Beznaděj z ní přímo sálá.

Byla to skutečná radost, sledovat všechny ty herce od mladých po staré, jak se proměňují v postavy příběhu a spolu vytvářejí úžasnou imaginaci Ruska (ta dálka a prázdnota je tam cítit). A všechna ta těžká, byť mnohými komickými situacemi zlehčená, atmosféra postupně doléhá na diváky a úsměv tuhne na tvářích a tuhne a slzy se naopak kutálejí a kutálejí. Zasmát se a pobrečet si, to je paráda!

Jsem naprosto spokojený. Jen jednu výhradu mám a to je směrem ke Zdeňku Maryškovi. Ten naprosto bravurně představuje starého a hluchého muže, avšak v jeho posledním výstupu, jeho postava omládne a vůbec nevypadá, že neslyší. Jelikož však Zdeněk Maryška takhle hrál i minule, nevidím chybu v herci, ale v režisérovi. Těžko říct, kde je chyba. Zda se něco nestihlo, nebo je to nedůslednost, či bylo potřeba zrychlit děj, a tím pádem musel stařík omládnout, aby mohl rychle chodit. Kdo ví… Každopádně je to škoda, protože jinak je v této roli Zdeněk Maryška bezkonkurenční.

V druhé polovině byl také menší problém s přestavbou, ale skutečně tak malý, že vlastně ani nemá cenu to nějak popisovat.

Ačkoliv byla vyhlášena Valentinská akce. Ke vstupence druhá zdarma, bylo dost prázdno. Těžko říct, zda krize či titul neláká diváka do divadla. V hledišti krom jiných byla také skupinka "puberťáků" z dětského domova či diagnostického ústavu. O přestávce jsem pak zaslechl jejich rozhovor a velmi si to pochvalovali.

Děkovačka byla veliká, úspěch to byl veliký. A já opět mohu jen a jen doporučit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama