Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Ať žije královna! 27.02.2009 v 19:00

2. března 2009 v 0:15 | klm007 |  Divadlo pod Palmovkou
Ať žije královna! Ale která? Ta Skotská nebo ta Anglická? Známé postavy a jejich příběh opět ožil v Divadle pod Palmovkou. Zde totiž našli ideální představitelky. Marie - Jitka Čvančarová, Alžběta - Zuzana Slavíková.

Sarkasmus Zuzany Slavíkové příjemně odlehčuje celé drama. Pokud je Alžběta na scéně, nikdo nepochybuje o její síle.
Na druhé straně máme jemnou Marii, která má sice vizi, ale proti pevné a zkušené Alžbětě nemá šanci.

Velmi mne zaujala postava Williama Cecila, kterou s typickou anglickou suchostí zahrál naprosto skvěle Miloš Kopečný. Ostatní role jsou spíše menší a jen nahrávají hlavním hrdinkám. I když Jan Révai je ve své roli, která není moc velká, děsuplný. Jeho zkroucená postava poznamenána hroznou nemocí rozhodně nikoho nenechá chladným. Vděčná to role.

Ať žije královna!, patří mezi historická dramata. Bohaté kostýmy ještě více umocňují historii. Přesto lze říct, že díky interpretaci Zuzany Slavíkové, vidíme její Alžbětu velmi lidsky. A mé doporučení? Tentokrát to nechávám na vás. Já ji viděl dvakrát. Přesto to není zcela můj hlavní favorit v Divadle pod Palmovkou. Hlavním tahákem, který by vás mohl nalákat, je Zuzana Slavíková. Je zde totiž taková jakou ji znáte z televize a jakou ji asi chcete vidět -
tvrdá a nesmlouvavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama