Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

La Sylphide / Napoli 15.03.2009 v 15:00

17. března 2009 v 0:35 | klm007 |  Národní divadlo
Dnes to bylo takové příjemné běžné provozní představení. Alexander Katsapov a Ivanna Illyenko odvedli dobrou práci, stejně tak i Petr Strnad jako Gurn.

Za zmínku stojí také technická závada, která snad nebyla tak hrozná, jako hrozně vypadala. Znáte to: Otevírá se okno, v okně Sylphida, krok a Sylphida se elegantně snese jako vánek na podlahu. Illyenko stoupla na ono "neviditelné" stupátko a bum. Rána jako z děla až se zatřásly kulisy a opadal břečťan. Ještě, že je předepsáno, že se má tanečnice jednou rukou jistit o okenní rám, a že nestojí na špičce. Ono totiž na druhém konci stupátka chybělo protizávaží (technikář), takže nebohá udělala krok a o metr se propadla. Naštěstí Ivanna celou věc zvládla a tančit se mohlo dál.

V Napoli se skvěle představil Ondřej Novotný, který přestoupil ze Státní opery Praha na uvolněné místo "demi" po Geraldu Neebovi (kdo nezná souvislosti, tak si nechte vyprávět veselý příběh, kterak Mr. N. zmizel). Také musím pochválit dvojici Karel Audy, Klára Kutilová, kteří jsou v tomto kuse opravdu výborní. Dokonce bych řekl, že Klára Kutilová se pro Napoli narodila.

Zatímco v Sylphidě byla žesťová sekce katastrofální, tak v Napoli jim to docela troubilo. Dnešní předplatné bylo plné seniorů, takže potlesk váznul a na konci, než rozevřeli oponu pro děkovačku před ní, tak v hledišti již nikdo nebyl. Je známé, že senioři moc netleskají, ne že by se jim to nelíbilo, ale je to přece jen fyzický výkon a oni už dlouho tleskat nevydrží. Večer má premiéru jako Sylphida Marta Drastíková (konečně se dočkala). Viděl jí někdo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama