Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Hradišťan & Balet Národního divadla 26.6.2009 v 19:00

29. června 2009 v 22:17 | klm.007 |  Stavovské divadlo
Večer byl rozdělen na tři části. V části první hrál jen Hradišťan, v části druhé vystupoval Balet Národního divadla se třemi vlastními kousky. První byl na řadě "Ne me quitte pas" ze Sóla pro tři - Nikola Márová a Jiří Kodym jsou v téhle Zuskově choreografii vynikající. Tím, že byl tento kousek vytržen z kontextu představení, byl bez kulis, jen se židlí a stolem, dostal jejich tanec novou dimenzi. Příjemné, avšak (logicky) krátké. V druhé části byla choreografie Hany Turečkové "Los sueňos". Zde ve vynikající synchronizaci tančili Alexandre Katsapov, Magdalena Matějková. A na závěr druhé části "Les Bras de Mer" jako připomínka starého repertoáru - Petr Zuska, Zuzana Susová. Ohlas byl veliký. Co jsem tak pozoroval ostatní diváky, tak se dnes sešla podivná směsice. Přišli lidi na Hradišťan a ti se u tance moc neprojevovali a přišli lidi na tanec a ti naopak byli chladnější u Hradišťanu. Proto je logické, že závěr byl velkolepý. Hradišťan hrál a tanečníci obsadili jeviště. Nikola Márová, Edita Raušerová, Ivana Mikešová, Alexandre Katsapov a Petr Zuska.

To, že lidovky mají vynikající taneční potenciál je jasné. Však si stačí vzpomenout na loňskou hostovačku z Brna se Zuzanou Lapčíkovou. Zuskovi se podařila vytvořila velmi příjemná, místy úsměvná choreografie, která velmi srozumitelně interpretovala jak slova, tak i náladu písní. Na oba taneční páry byla radost se dívat a nad tím vším v samé dokonalosti tančila Nikola Márová.

Zuska opět ukázal, že dokáže vyprávět příběh a snad tomu pomohla i hudba, díky čemuž byla závěrečná děkovačka velmi nadstandardní. Rozhodně bych ještě někdy viděl Zuskovy choreografie na lidovky, protože u lidovek je příběh jasný, netřeba extrémního pojetí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Narcis Horský Narcis Horský | E-mail | 1. července 2009 v 9:28 | Reagovat

Ještě pikantnější bylo překvapení obecenstva z předplatitelské skupiny baletu ND při představení ve Stav.div. předcházejícího dne ,t.j. 25.6."O slunovratu" se tančilo v choreografii L.Košíkové a balet ND zůstal jaksi "utajen",ačkoliv toto představení bylo dopisem šefa baletu ND předplatitelům prezentováno jako hudebně taneční projekt souboru Baletu ND a cimbálové muziky Hradišťan.Osobně soubor Hradišťan s jeho šéfem Jiřím Pavlicou mám rád,takže večer byl "zpestřením" závěru sezony.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama