Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

La danza, Narcis a Palimene 28.5.2009 ve 20:00

1. června 2009 v 18:45 | klm.007 |  Hostující soubory
Sice se zde nejedná o hostující soubor, přesto jej do této rubriky zařazuji, neboť tento soubor nemá stálou scénu.

V Českém muzeu hudby byla k vidění barokní pastorální opera s baletem La danza a pastorální balet-pantomima Narcis a Palimene. Režisérkou a choreografkou byla Helena Kazárová, známá to specialistka na baroko.

Ač v titulu opera, přece jen balet měl během představení velký prostor a rozhodně to nebylo "křoví" pro zpěváky. Představily se čtyři tanečnice a dva tanečníci. Barbora Kohoutková jako Nymfa Zoe byla uvedená i na plakátech. Ostatní tanečníci: Nymfa Palimene - Jitka Antonie Tázlarová, Narcis - Mirek Urban, Nymfy a Pastýři - Barbora Dastychová, Blanka Ferjentsik-Wernerová a Radek Šula. Tanečníci velmi dobře předvedli dobový tanec, který vynikajícím způsobem navodil tu správnou barokní atmosféru.

V operní části zpívala Irena Troupová (Nymfa Nice) a Jaroslav Březina (Pastýř Tirsi). I oba zpěváci svými manýry velmi dobře vykreslili dobu, v níž se opera odehrává. Musica Florea pod vedením Marka Štryncla byla neskutečně dobová, takže celé představení se neslo absolutním souznění. Zajímavá akustika pak přinesla nezvyklý zážitek. K tomu velmi dobře zpracovaný program, což u těchto produkcí nebývá vždy pravidlem.

Pokud se správně domnívám, tak ještě několik představení bude a to v Českém Krumlově. Doporučuji vidět a slyšet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama