Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Půldruhé hodiny zpoždění 13.07.2009 v 19.00

15. července 2009 v 20:41 | klm.007 |  Divadlo Palace
Zcela nečekaně jsem dostal dopis. V dopise zpráva o tom, že mi z 1. kulturního portálu scéna.cz poslali vstupenky. Nebyly to lecjaké vstupenky, byly to vstupenky výherní. V lednu jsem zaslal do NetHovorů několik dotazů pro Richarda Kročila a vyhrál jsem. Dostal jsem tehdy nabídku jít do Švandova divadla, ale musel jsem to odmítnout, neboť jsem již měl (jak jinak) vstupenky do divadla jiného. A tak jsem si myslel, že výhra propadla. Ovšem šéfredaktor pan Josef Meszáros mi poslal vstupenky na komedii "Půldruhé hodiny zpoždění".

S dobrou náladou jsem se do divadla vypravil. V divadle Palace jsem snad nikdy nebyl, naposledy asi, když to bylo ještě kino Jalta. A ačkoliv bylo letní počasí, bylo plno. Je fakt, že někteří pánové byli v divadle v šortkách, ale už jsem si zvykl, na upadající diváckou kulturu.

Scéna jako v sitcomu - gauč a dveře. V tom všem se pohybují jen dvě postavy. Je to takový typický divadelní manželský pár. Po mnoha letech soužití vyplývají na povrch nejrůznější otázky, které dlouho ve svazku bublaly - a najednou se to musí všechno řešit.

Milan Lasica a Daniela Kolářová. Bylo vidět, že hru mají oba zažitou. Věty lehce klouzaly a diváci se lehce smáli. Kolářová spíše nahrávala na krásné smeče a Lasica slovenštinou brilantně odpovídal. Víc k této hře ani není co dodat. Žádné hluboké myšlenky se neřešily, byla to "jen" skvělá konverzační komedie. Akorát do letních veder. A do toho vedra bylo jistě pozitivní, že hra trvala něco přes hodinu. A tak v době, kdy u tragédií začíná přestávka, tady byl konec.

Vtipná lehká zábava. Lze jen doporučit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama