Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Aida 15.9.2009 v 19:00

25. října 2009 v 1:14 | klm.007 |  Národní divadlo
Asi po roce opět Aida. Klasický titul, oblíbený jak mezi turisty, tak i mezi stálými diváky. Verdi snad nikdy nezklame. Velké árie, mohutné sbory a v případě této inscenace i mohutná výprava. Člověk si skutečně připadá jako v někde v Luxoru. Je fakt, že v případě Aidy platí onen příměr, jak bohatou výpravu má Aida, tak bohaté je divadlo. Pokud si vezmeme onen slavný pochod, tak šest tanečníků, kteří imitují nekonečný průvod je skutečně málo. Každopádně lze říct, že toto představení je úspěšným titulem na scéně Národního divadla.

Velkým tahákem dnešního představení byla Eva Urbanová v roli Amneris, ačkoliv pěvecky mnohem zajímavější je Anda-Louise Bogza jakožto Aida. Urbanová, jako hlavní záporná postava měla situaci docela snadnou. Je to nejen dobrá zpěvačka, ale i herečka a dramatické postavy jsou jejím oborem. Byla přesvědčivá a tak publikum plesalo blahem. Bogza, která není tak mediálně známá, je však úžasnou zpěvačkou. Obě tyto dámy byly tedy hvězdami večera. Oleg Kulko, jako Radames tentokrát nebyl nijak moc přesvědčivý, po jeho áriích moc potlesku nebylo.

Orchestr hrál průměrně, opět stará známá parta zvaná "žesťová sekce" měla několik fatálních skřeků. Také trumpetisté na "aidovky" ne zcela zvládli obsluhu tohoto nástroje…

Na první pohled velkolepá Aida, je spíše komornější, ale rozhodně je to typ představení, na které můžete vzít návštěvu do Národního divadla, neboť je to přesně ten typ představení, které si lidé představují, že by Národní divadlo mělo hrát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama