Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Hráči 15.3.2010 v 19:00

21. března 2010 v 21:57 | klm.007 |  Rokoko
Lze to těžko odhadnout. Lze těžko odhadnout, co se bude líbit středoškolákům. Někdy je to hrůza, někdy se baví, někdy po přestávce odcházejí. Hráči je však dokázali strhnout k naprostému zaujetí a závěrečný potlesk to potvrdil. Hráči, to je úspěšné představení, neboť se líbí jak mladým, tak i starým. A je skoro pořád vyprodáno.
Je jasné, že poměrně konzervativní zpracování nejde proti vkusu většiny. Nic nového nepřináší, ale to jistě nebylo záměrem inscenátorů. Hru jsem viděl prvně asi před rokem. Tentokrát jsem dělal doprovod známým, kteří tuto hru chtěli vidět.
Michal Dlouhý na můj vkus zbytečně přehrává, velmi brzy se stává miláčkem publika. To mu fandí při jeho podvůdcích a na konci velice těžce nese jeho prohru. Na scéně se prosadil Vasil Fridrich, který v roli Utěšitele přehrál i Dlouhého. Zatímco Dlouhý má na své straně velký rozsah hlavní role, Fridrich musel využít omezení vyplývající z role vedlejší. Fridrich ve velmi vnitřně svázané roli působil jako král jeviště. Minimálními hereckými prostředky ovládl situaci. Působil přirozeně, působil jako Rus a jako Rus také vypadal. Ostatní pánové byli jen nahrávači, nicméně i oni se velkým dílem podíleli na úspěchu hry.
Komické bylo, kterak na scénu vstoupil Martin Písařík jako Glov mladší. "To je TEN z Ordinace", znělo unisono v hledišti a opět se ukázalo, jak je důležitá mediální znalost herce. Je však trochu tristní, že ačkoliv diváci poznali herce z Ordinace, ani jeden neřekl Písaříkovo jméno…"
Pokud chcete jít na divadlo, které vás zcela jistě bude bavit, pokud k vám přijede návštěva z Moravy a budou chtít vidět známé herce, vezměte je na Hráče. Hra si udržuje velmi dobrý spád, karetní scény jsou dokonale narežírovány Petrem Svojtkou, protože dokážou navodit naprosto geniální napětí, jako by i diváci byli hráči. A na závěr nemohu nezmínit zcela geniálně jednoduchou, ale naprosto účinnou věc a to je závěrečný monolog Ichareva, kdy se postupně bourá celá scéna, takže na konci Icharev nemá nic, ale zhola nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama