Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Dobrodružství 8.11.2011 v 19:00

1. ledna 2012 v 23:07 | klm.007 |  Rokoko
Něco tak nudného jsem od Záhady na Fidlovačce už dlouho neviděl. Jsou diváci tak hloupí nebo nepřemýšlejí? Obě tyto inscenace mají totiž jedno společné. Dopředu se totiž ví, co se stane a tím nudí. Ukázalo se však, že plno lidí nepřemýšlí, nechává se pasivně bavit, protože když se ke konci zjistí, že jedna z hlavních postav má rakovinu (což bylo zřejmé po pár minutách po začátku představení), tak to v publiku pěkně zašumělo…

Já se tedy pekelně nudil. Jediným světlým bodem bylo účinkování Michaely Badinkové v roli Anny. Badinková velmi citlivě vytvořila postavu vnitřně nespokojené ženy, manželky staršího muže. Její na jednu stranu submisivní povaha, na stranu druhou touha po změně, to vše z Anny dělalo plastickou bytost. Badinková skvěle pracovala i s hlasem, který byl téměř neustále v poloze "piano". Herečka snad mateřstvím dozrála v silnou ženu, která ještě v mnoha hrách zamotá hlavu nejedné postavě.

Naopak naprostým zklamáním byl Oldřich Vízner v roli profesora. Pokud měl Vízner monolog, nebylo co jeho herectví vytknout. Postavu profesora zahrát standardními postupy, které z postavy udělaly sympatického a milujícího manžela. Ovšem, jakmile byl Vízner v dialogu - nedej bože - s herečkou, jeho herecký projev dostal neuvěřitelný rozměr. To jsem snad ještě neviděl. Vízner se v dialozích chová jako operní zpěvák - neustále se dívá do hlediště. Zatímco operní zpěvák ve tmě hledá dirigenta, který mu pomáhá s nástupy, tak Vízner hledá v publiku… Nápovědu těžko!

Průměrná hra Sándora Máráie v podivně kostrbatém překladu Kateřiny Pošové, se kterým měli herci dost práce, tak může uspokojit naprosto nenáročného diváka, který rozhodně při sledování hry nechce přemýšlet.

A perlička na závěr: Na scéně se baví dva lékaři. Jeden říká druhému: "Pacient trpí závažnou chorobou." Skutečně realistický rozhovor dvou specialistů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama