Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

elledanse - Quadrans, 4MEN 1.11.2011 ve 20:00

1. ledna 2012 v 22:41 | klm.007 |  Hostující soubory
Náhoda tomu chtěla, abych na internetu objevil video s částí tohoto představení, a ještě ke všemu jsem zjistil, že slovenští tanečníci vystoupí v Praze. Spíše prázdné než plné bylo hlediště a k tomu pozdější začátek o celých dvacet minut mne zrovna přátelsky nenaladil. Nakonec se však ukázalo, že jsem udělal dobře, když jsem na tuto taneční produkci Slovenského národního divadla vyrazil.

Jednalo se o komponovaný večer od různých choreografů za použití hudby Petera Grolla. Zatímco první část byla příjemnou podívanou bez mimořádných ambicí, tak druhá část nazvaná 4MEN v choreografii Šárky Ondrišové byla velmi inspirující a imaginativní. Čtyři muži, ve čtyřech základních věkových kategoriích - dítě, adolescent, dospělý muž a senior - za použití zajímavých projekcí, předvedli vynikající představení, které by rozhodně uspělo v rámci evropského kontextu. Všichni čtyři tanečníci měli své osobité kouzlo a vzájemná spolupráce mezi jednotlivými tanečníky vytvářela úžasnou atmosféru. Zde jmenovitě od nejmladšího: Jakub Šimek, Peter Dedinský, Jozef Dolinský ml. a Jozef Dolinský.

Je však s podivem, že bez jakéhokoliv vysvětlení či omluvy představení nebylo celé - alespoň to co jsme viděli, nebylo vše to, co je k vidění na internetu.

Ať již tedy bylo či nebylo představení kompletní či komplexní, jedno je jisté. Slovenská moderní choreografie konečně vystoupila ze stínu "bílého baletu". Konečně na Slovensku existuje opravdová moderna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:47 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama