Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Proces 29.11.2011 ve 20:00

2. ledna 2012 v 0:05 | klm.007 |  Divadlo Komedie
Je skutečně zvláštní, jak skvěle si poradili v Divadle Komedie s tak náročným tématem jakým je Kafkův proces. Však také premiéra byla už v roce 2007. Až se člověk musí divit, kde se pořád berou diváci, když se říká, že táhnou jenom komedie nikoliv Komedie?

Dušanovi D. Pařízkovi se podařilo z Kafkova románu vybrat ty hlavní myšlenky, zkondenzovat je do příběhu, který má spád a i přes hloubku Kafkových myšlenek příběh zpracovat do srozumitelného a nadčasového vyprávění. Mnohé zásluhy patří také režisérovi za scénu, která je velmi jednoduchá, ovšem za pomoci světel a dotáček dostává fantastické a fantaskní dimenze.

Martin Finger jako Josef K. rozehrává standardní psychologický boj nevinně stíhaného člověka. Zkouší slušné jednání i agresivní ataky, naděje střídá beznaději. V tom všem se Finger pohybuje naprosto lehce.

Jistě je zajímavé, že všude v mém okolí seděli školáci. Moc staří nebyli a tak jsem měl poněkud obavu, jak je to bude bavit a jak moc budou rušit. Nakonec se ukázalo, že až asi na tři dítka, zbytek žáků sledoval hru se zájmem. Co víc si přát.

Kafka, který je pro mnohé čtenáře nestravitelný, je zde zpracován velmi stravitelně a rozhodně navnadí inscenace k tomu, aby si člověk nějakého toho Kafku přečetl. Doporučuji vidět všem, než Komedii zavřou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama