Nemluv o tom co děláš, nevíš kdo tě poslouchá!

Světanápravce 16.12.2011 ve 20:00

2. ledna 2012 v 0:46 | klm.007 |  Divadlo Komedie
Psát o tomto představení je skoro až zbytečné. Pokud má nějaká inscenace premiéru v roce 2006 a stále se hraje, tak to o něčem svědčí. A pokud se to hraje v Divadle Komedie, pak je to ještě jasnější.

Bylo vyprodáno. Všichni natěšení jsme seděli na jevišti, kde se také hrálo. Komornost celého představení byla klíčová. Být tak blízko hlavnímu páru a poslouchat jejich rozhovor, to bylo jako sedět u nich v obýváku. Martin Finger jako Světanápravce neustále chrlil své myšlenky. Bylo jich kvantum, stejně tak bylo i nekonečně mnoho jeho neverbálního projevu. Finger dokázal však diváky zcela zhypnotizovat. Jeho veskrze nesympatická postava dokázala v průběhu představení diváky oslovit natolik, že nakonec byli všichni na jeho straně.

Stejně tak i Gabriela Míčová v roli ženy vyprofilovala svou postavu zcela jasně. Nejprve submisivní jednoduchá žena, o které si diváci nemysleli nic pozitivního. Stále visela ve vzduchu otázka - proč zůstává s tak hrozným člověkem, když prostě může odejít. Míčové se podařilo svůj vztah ke Světanápravci vysvětlit naprosto jasně. Nejlepší na tom však bylo, že zatímco se Světanápravcem komunikovala slovy, s diváky především neverbálně. A to činilo představení tak skvělým.

Dušan David Pařízek jednoduchými prostředky stvořil skvělou inscenaci. Oproštěna od všech zbytečných rekvizit se děj odehrává v podstatě jen na gauči.

Světanápravce, jehož autorem je Thomas Bernhard, byste prostě v Divadle Komedie měli vidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:47 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama